Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St. Julian´s patří k nejvyhledávanějším letoviskům

Maltské městečko St. Julian´s ležící na východním pobřeží ostrova patří k nejvýznamnějším turistickým střediskům, které si oblíbila zejména mladá generace. Město je plné nočních podniků, barů, kaváren, diskoték a obchůdků s nejrůznějším zbožím.

V minulosti zde stávala jen malá rybářská vesnice s pár domky, které se rozprostíraly kolem staré kaple. V oblasti mysu sv. Juliana stála také stejnojmenná strážní věž St. Julian´s Tower, která byla vybudována v roce 1758 johanity. Dnes je St. Julian´s zřejmě nejvyhledávanějším rekreačním místem na Maltě, nabízí totiž svým návštěvníkům kompletní program pro volný čas. Pulzující noční život vás strhne a nepustí až do ranního rozbřesku, kdy se v zátoce objeví rybáři ve svých tradičních barevných plavidlech.

St. Julian´s patří k nejvyhledávanějším letoviskům
Autor: David Sim

Město se však stejně jako sousední Sliema stalo také významným obchodním centrem. Pokud vyrážíte na Maltu za nákupy, budete v St. Julian´s opravdu nadšení. Můžete zde využít celé řady sezónních slev světových značek. Letovisko je však hojně vyhledáváno i studenty angličtiny, sídlí zde totiž několik specializovaných škol. V letních měsících jsou tak zdejší ulice přeplněné mladými studenty. Budovy Maltské univerzity a také největší ostrovní nemocnice se nacházejí poblíž rychlostní komunikace zvané „Coast Line“ spojující městečka Sliema a Msida.

Významnou historickou památkou města je palác Spinola postavený v roce 1658 italským rytířem Giovannim Spinolou. Palác dominuje stejnojmennému malému zálivu. Nejvyšší budovou města, ale zároveň i celého maltského souostroví je od roku 1997 komerční budova Portomaso Tower měřící 87 metrů.

Pobřeží v blízkosti St. Julian´s je většinou skalnaté, je tak vhodné pro ty, kdo mají rádi divoké skalnaté pláže. Město se však dnes již může pochlubit i městskou pláží, která zde byla vybudována uměle v okolí zálivu St. George´s Bay – táhne se v délce 4 km a bylo na ni použito kolem 7 tisíc tun písku. Má pozvolný vstup do moře a je ideální pro vyznavače vodních sportů.

Na samotném konci největší maltské městské zástavby najdete letoviska Paceville a Pembroke, v nichž je soustředěno mnoho nočních klubů, diskoték a zábavních podniků, oblíbených nejen turisty, ale i ostrovany. Najdete zde také hotely všech kategorií, od těch levnějších až po hotely pro náročnou klientelu. Celá oblast okolo St. Julian´s je považována za jednu z nejbohatších na Maltě, zejména díky největšímu počtu luxusních pětihvězdičkových hotelů.

- jap -

Předchozí články o Maltě:
Zabbar
Maltézská Valletta
Dovolená na Maltě – moře i památky
Maltský ostrov zázraků

Článek byl zobrazen 4 869 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko