Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malta – ostrov slunce a medu

Malta je často označována jako ostrov slunce s bohatou historií. Na Maltě najdete megalitické chrámy, úchvatné zlaté paláce a katedrály jako pozůstatek slavné éry maltézských rytířů. Je ale mnoho dalších dobrých důvodů, proč ji navštívit - podmořské jeskyně, srázy a útesy vybíhající do výšky, křišťálově čisté moře a více míst na potápění, než kterýkoli jiný ostrov

Malta je klenot ve východním Středomoří – duhové seskupení ostrovů v třpytu hlubokého modrého moře, ležící 300 km od Afriky a jen 30 km od Sicílie.

Malta

Po celou dobu vaší dovolené na Maltě najdete přemíru všeho, co byste chtěli na dovolené zažít. Když se podíváte kolem ostrova, uvidíte na vysokých pobřežních skalách a vnitrozemských kopcích posazené středověké hrady a tvrze, postavené rytíři svatého Jana.

Auberge de Castille
Foto: Auberge de Castille

Zažijete prohlídky prehistorických chrámů, uvidíte nádherné klenuté kostely. Můžete se zúčastnit honby za pokladem v nejvýše postaveném starobylém opevněném městě Mdina, s úzkými uličkami, často ne více než 6 m širokými.

Podzemní katakomby Hypogeum Ħal Saflieni jsou zapsány na seznamu UNESCO, a proto rovněž stojí na návštěvu. Chcete navštívit něco veselého? I to lze. Zajeďte se podívat na kulisy z filmu o Pepku Námořníkovi do Popeye Village.

Obchodním srdcem Malty je hlavní město Valetta. Ale centrem nočního života a místem vyhledávaným turisty, je Sliema. V rybářské vesničce Marsaxlokk si můžete dát oběd a pozorovat při tom typické barevné lodě „luzzu“ nebo se poté vydat objevovat další krásy Malty, a to například Blue Grotto (modrou jeskyni).

Blue Grotto
Foto: Blue Grotto

Na Maltě se v průběhu roku slaví různé svátky a bujaré oslavy zde mají dalekosáhlou tradici. Všechny tyto svátky jsou vítaným zpestřením pro návštěvníky Malty.

Ostrovy Gozo a Comino

Gozo a Comino, "sesterské ostrovy", poskytují klidné útočiště z pevniny a jsou rovněž skvělé pro celodenní výlet. Zelenější venkovské Gozo je ztělesněním relaxace, i adrenalinové zábavy.

Po příjezdu trajektem na Gozo, začnete objevovat tento kouzelný ostrov, více známý jako legendární ostrov Calypso. Lákadlem tohoto ostrova je přírodní oblouk Azur Window. Nejstarší kamennou stavbou na světě je podle všeho svatyně Ggantija (Věž obrů) na východě tohoto ostrova.

Azure Window - Dwejra
Foto: Azure Window - Dwejra

Na druhou stranu, malý ostrov Comino je ideálním místem pro útěk z každodenního ruchu po celý rok. Nachází se zde jen jeden resort hotel a auto nebudete potřebovat. Je ideální pro páry, případně také pro ty, kteří si chtějí užít co nejvíce z vodních sportů. Stejně tak není možné vynechat výlet motorovým člunem do jeskyní Comino a slavnou Modrou lagunu.

tradiční lodě
Foto: tradiční lodě

Malta je rovněž velmi vyhledávaným místem seniorů, pro které je připravena speciální nabídka zvýhodněných zájezdů SENIOR 55+.

Nechte se okouzlit maltskou přírodou a krásou. Zažijte relaxaci a nekončící zábavu!

AGL Travel logoCestovní kancelář AGL travel
Jungmannova 6, Praha 1
Bezplatná linka 800 222 210
rezervace@agltravel.cz
www.AGLtravel.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 4 078 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko