Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malta

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Malta“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Malta.

Jazykový pobyt na Maltě pro celou rodinu, aneb jak na netradiční dovolenou

Jazykový pobyt na Maltě pro celou rodinu, aneb jak na netradiční dovolenou

Každoroční plánování letní dovolené je pro někoho zábava, pro jiného zase horor. Kam jet, kdy nejlépe jet tak, aby to vyhovovalo všem a nestálo to obrovskou sumu? A hlavně, jak zaručeně zabavit všechny členy rodiny? I to leckdy může být rozhodování na mnoho týdnů. Co takhle letos spojit dovolenou u moře s něčím užitečným, jak pro vás, tak pro vaše děti. Pořád vás nenapadá jak? Přečtěte si tento článek a ihned budete mít jasno.

celý článek

 

Malta – ostrov slunce a medu

Malta – ostrov slunce a medu

Malta je často označována jako ostrov slunce s bohatou historií. Na Maltě najdete megalitické chrámy, úchvatné zlaté paláce a katedrály jako pozůstatek slavné éry maltézských rytířů. Je ale mnoho dalších dobrých důvodů, proč ji navštívit - podmořské jeskyně, srázy a útesy vybíhající do výšky, křišťálově čisté moře a více míst na potápění, než kterýkoli jiný ostrov

celý článek

 

Malta a gastronomie

Malta a gastronomie

Zájezdy za gastronomií se staly velmi populární. Lidé rádi zkoušejí nové chutě, rádi mají nové gastronomické zážitky. Proč tedy nejet na Maltu? Destinace vzdálená pouhé 2,5 hodiny letu z Vídně nebo z Bratislavy skrývá mnoho gastronomických překvapení. Její středomořská kuchyně se částečně podobá sousední italské s mnoha vylepšeními.

celý článek

 

Na ostrov Malta s dětmi? Dobrý nápad!

Na ostrov Malta s dětmi? Dobrý nápad!

Malta je považována za jednu z nejbezpečnějších letních přímořských destinací. Je vhodná jak pro ty, kdo chtějí poznávat novou kulturu či historii, ale i pro rodiny s dětmi. Moře je velmi čisté a je zde připraveno mnoho zábavy a zajímavých atrakcí.

celý článek

 

Sliema - nákupní centrum Malty

Sliema - nákupní centrum Malty

Jen pár kilometrů od hlavního města Malty La Valleta se rozkládá jedno z největších a nejrušnějších turistických středisek ostrova. Sliema je se svými 20 tisíci obyvateli příjemným městečkem, které vyhledávají ostrované k trvalému bydlení. Její velká část leží v zátoce přímo proti ostrovu Manoel, a tak poskytuje nádherný výhled na Valletu a Grand Harbour.

celý článek

 

Toulky ostrovem Gozo

Toulky ostrovem Gozo

V době, kdy u nás ve střední Evropě již panuje zima, je nevlídně a pošmourno, na ostrově Gozo je stále možné si užívat sluníčka. Zimní období je naprosto ideální pro toulky a poznávání tohoto středomořského ostrova. Vládne na něm příjemné počasí a teploty se pohybují okolo 21 stupňů. Navíc většina letních turistů už odjela a všude je božský klid.

celý článek

 

Potápění a koupání na Maltě

Potápění a koupání na Maltě

Maltské ostrovy omývají jedny z nejčistších vod Středozemního moře. Malé ostrovy s rozlohou 316 km2 vznikly vyvrásněním vápencového podloží. Tím, že má Malta malý počet písečných pláží, je zdejší moře daleko čistější. Díky tomu se stala vyhlášenou potápěčskou destinací, kde najdeme bohatý podmořský život, útesy, jeskyně a vraky potopených lodí a letadel z druhé světové války.

celý článek

 

Malta - prodloužený víkend. Proč ne?

Malta - prodloužený víkend. Proč ne?

Let na Maltu trvá cca 2,5 hodiny téměř ze všech metropolí Evropy. Hned, jak přiletíte na ostrov a vstoupíte na tuto středomořskou zem, s překvapením zjistíte, že se vám o maličko zpomalí tep a po nasátí zvláštně voňavého maltského vzduchu cítíte neurčité vnitřní zklidnění.

celý článek

 

Malta - malá země, velká kultura

Malta - malá země, velká kultura

Maltské ostrovy najdeme v srdci Středozemního moře, 80km jižně pod Sicílii. Jsou malé rozlohou, ale veliké svými zajímavostmi a památkami. Malta je tou pravou destinací pro typ lidí, kteří chtějí během své dovolené objevovat něco nového, pídit se za historií, poznávat kulturu a zvyky jiného národa.

celý článek

 

Tarxien s pozůstatky prehistorických megalitických chrámů

Tarxien s pozůstatky prehistorických megalitických chrámů

Jihovýchodně od maltské metropole Valletty se rozkládá malá osada s názvem Tarxien. I když hlediska velikosti není nijak významná, její jedinečnost spočívá v historické hodnotě. Je významným místem dokazujícím vyspělost dávných obyvatel ostrova.

celý článek

 

St. Paul´s Bay - rušné přímořské středisko

St. Paul´s Bay - rušné přímořské středisko

St. Paul´s Bay nacházející se na severozápadě Malty byl původně malou a tichou vesničkou, která se postupem času proměnila ve velmi rušné přímořské středisko. Dnes již toto město patří k nejstarším rekreačním oblastem na ostrově. Středomořské podnebí a krásné moře sem každoročně láká turisty z celého světa.

celý článek

 

Dwejra - oblíbený cíl návštěvníků Malty

Dwejra - oblíbený cíl návštěvníků Malty

Na západním výběžku ostrova Gozo, který je od Malty vzdálen asi 6 km, můžete nedaleko vesnice San Lawrenz spatřit několik zajímavých přírodních úkazů. Většina z nich se rozkládá v okolí zálivu Dwejra Bay, který je nejčastějším cílem výletů z hlavního města Victorie.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko