Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na ostrov Malta s dětmi? Dobrý nápad!

Malta je považována za jednu z nejbezpečnějších letních přímořských destinací. Je vhodná jak pro ty, kdo chtějí poznávat novou kulturu či historii, ale i pro rodiny s dětmi. Moře je velmi čisté a je zde připraveno mnoho zábavy a zajímavých atrakcí.

Malta je ostrovem se stabilní vládou, neutrálním postojem k okolnímu světu, je členem Evropské unie a Schengenu, a když k tomu připočteme pouhých 2,5 hodiny letu, opravdu se zdá, že Malta by mohla být tou ideální letní destinací. I když je Malta tak blízko nás, je stále jakoby neobjevená a mnoho lidí si myslí, že je to pouze skála vzdouvající se z moře.

Maltské národní akvárium
Foto: Maltské národní akvárium

Minulý rok bylo nově otevřeno Maltské národní akvárium. Situováno je v letovisku Bugibba na severu ostrova v blízkosti oblíbených hotelů a přímořské promenády. Akvárium o rozloze přibližně dvacet tisíc čtverečních metrů se stalo domovem více než stovky různých druhů mořských živočichů, ryb včetně žraloka, mořského úhoře, mořských koníků a dalších. Akvárium je otevřeno každý den, součástí komplexu je restaurace a kavárna, kde se návštěvníci mohou občerstvit a ochutnat typickou maltskou kuchyni.

První, co my Středoevropané hledáme, je čisté moře a písečné pláže. I když je Malta malá rozlohou, toto vše může nabídnout. Moře omývající maltské ostrovy je velmi čisté, jedno z nejčistších v celém Středozemí. Písečné pláže se nacházejí na severu ostrova. Nemůžeme čekat, že jsou velmi rozsáhlé, vždy je potřeba brát celkovou rozlohu maltských ostrovů. Nejznámější a také největší písečná pláž je v zálivu Mellieha, pod stejnojmennou vesnicí. Pláž je velmi populární a její délka 1km je dostačující i v letním období. Vstup do vody je pozvolný a pláž je tvořena bílým pískem, který se nevíří - ideální pro malé děti a stavění hradů. Další pláže najdeme dál na severu ostrova, jde například o Paradise Bay, Armier Bay, Golden Bay, Ghajn Tuffieha Bay a další. Úklid pláží je zajišťován každý den, je možné pronajmout si lehátka a slunečníky a všude je nabízeno občerstvení.

Malta - pláž

Co s dětmi, pokud je pláž omrzí? V roce 1998 bylo na Maltě otevřeno Muzeum hraček, jehož exponáty vycházejí ze soukromé kolekce. Muzeum je rozlehlé a na třech poschodích najdeme hračky až z roku 1950 vyrobené z různých materiálů. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout panenky, auta, vlaky, zvířecí farmy a další historické kusy. Muzeum je otevřeno každý den v týdnu.

Hurá na delfíny! Na severu ostrova je v malé přímořské vesnici situován Mediterraneo Marine Park - velmi oblíbený cíl rodin s dětmi. Zde se mohou děti podívat na cvičené delfíny, lachtany, papoušky, labutě, pelikány a další. Větší děti nad 8 let si mohou s delfíny zaplavat a zjistit, jak jsou milí a přátelští. Součástí parku je malá zoologická zahrada, kde je možné vidět další exotické živočichy. V parku je malá restaurace a místnost pro malé děti. Park je otevřen od března do října každý den, kromě středy. Plavání s delfíny je nutné objednat dopředu.

Splash & Fun Water Park
Foto: Splash & Fun Water Park

Jen pár minut chůze od Mediterraneo Marine Parku je další atrakce pro rodiny s dětmi - Splash & Fun Water Park. Jsou zde bazény s umělými mořskými vlnami, malé bazény pro děti, tobogán, restaurace, kavárny. Park je otevřen v létě každý den. Hned vedle je další dětský park, který je otevřen po celý rok. Děti se tam mohou těšit na vláčky, dinosaury, elektrická auta a mnoho dalších atrakcí, které je zabaví na dlouhou dobu. Nechybí ani autodráhy i pro dospělé.

Znáte Pepka? Když se vydáme ještě více na sever hlavního ostrova Malty do blízkosti Paradise Bay, najdeme skrytou vesničku Pepka námořníka. Vesnička je umístěna v malebném zálivu s malou písečnou pláží. V roce 1978 se na Maltě natáčel film Pepek námořník, hlavní roli si zahrál Robin Williams a kulisy zde po natáčení zůstaly. Ty dnes slouží jako zábavní park pro děti se spoustou atrakcí. V každém domečku najdou děti něco jiného, zábavného, co upoutá jejich pozornost. Pro občerstvení je zde několik restaurací a kaváren, a pokud atrakce unaví, je možné se vykoupat v čistém moři a odpočinout si na písečné pláži.

Popeye Village  - vesnička Pepka námořníka
Foto: Popeye Village - vesnička Pepka námořníka

Máte rádi lego? Pokud ano, tak Malta nabízí alternativu - playmobil stavebnici a k tomu přístupný zábavní park pro děti. Děti si zde mohou stavět různé variace z kostiček playmobilu. To a mnoho dalších atrakcí je připraveno pro rodiny s dětmi. Podél promenády je připravena spousta dětských hřišť. Na děti se pamatuje i v restauracích. Malťané jsou v tomto ohledu velmi shovívaví a jsou zvyklí na dětské návštěvníky.

 

Maltská centrála cestovního ruchu 
zastoupení pro ČR a SR
Spálená 51
110 00  Praha 1 - Nové Město
Tel.: 224 815 378

info@malta-info.cz 
www.malta-info.cz 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 15 728 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko