Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St. Paul´s Bay - rušné přímořské středisko

St. Paul´s Bay nacházející se na severozápadě Malty byl původně malou a tichou vesničkou, která se postupem času proměnila ve velmi rušné přímořské středisko. Dnes již toto město patří k nejstarším rekreačním oblastem na ostrově. Středomořské podnebí a krásné moře sem každoročně láká turisty z celého světa.

Městečko leží ve stejnojmenném zálivu, kde plynule přechází v Buggibu. Ta společně se sousední Qawrou tvoří velkou aglomeraci. Všechny tři destinace nabízejí přímo ideální podmínky pro rekreační a sportovní vyžití, jsou tu také velmi dobré podmínky pro potápění.  Sice zde nenajdeme kilometry dlouhé písčité pláže, ale půvabné malé zátočiny se skalnatými plážemi a průzračně modrým mořem je skvěle nahrazují. St. Paul´s leží přímo u moře, ale může se pochlubit také několika vzácnými památkami.

St. Paul´s Bay - rušné přímořské středisko

Na přelomu 19. a 20. století si v St. Paul´s Bay začali významní lidé budovat honosná sídla. Mít zde postavený dům tak bylo prestižní záležitostí.  Svůj název získalo město po apoštolovi sv. Pavlovi, který zde v roce 60 našeho letopočtu nedobrovolně přistál. Jeho vylodění bylo pro Maltu prvním setkáním s křesťanstvím. Tradice se udržela dodnes a město je tak vyhlášeným poutním místem. Také většina památek ve městě je nějakým způsobem spojena s jeho jménem.

Po svém ztroskotání na ostrově se sv. Pavel napil vody z místního pramene a na tomto místě pak byla postavena studna apoštolů Ghajn Rasul. V místě, kde byl apoštol uštknut jedovatou zmijí (a nic se mu nestalo) byl zase vystavěn kostel Tal-Huggiega. Další významnou památkou je malá kaple San Pawl Milqi stojící u Bur Murradu. Právě zde byl sv. Pavel uvítán na ostrově římským vládcem a tehdejším prvním mužem Malty, Publiem. Mramorovou sochu tohoto svatého muže si dnes můžete prohlédnout na jednom z ostrůvků St. Paul´s Islands, kde Pavel údajně ztroskotal. K tomuto ostrůvku se pořádají lodní výlety.

St. Paul´s Bay - rušné přímořské středisko

V letovisku si nezapomeňte prohlédnout také strážní věž Wignacourt Tower z roku 1610. Byla postavena na příkaz velmistra Alofe de Wignacourt, aby ochraňovala záliv. Dnes se ve věži nachází malé muzeum seznamující návštěvníky s historií maltské vojenské architektury.

Ze St. Paul´s Bay se můžete vydat po vyhlášené pětikilometrové promenádě až k zálivu Salina Bay, kde máte možnost si prohlédnout kotvící pestrobarevné rybářské loďky. Odtud se naskýtá nádherný výhled na okolní stavby i nedaleké ostrůvky sv. Pavla. Pokud se ze zálivu vydáte směrem do vnitrozemí, dojdete až k menší přírodní rezervaci, která je tvořena řídkým, asi jen 30 let starým lesem. Po cestě byste se dostali až do vesnice Manikata, kde byl v 70. letech 20. století postaven moderní kostel.

- jap -
Foto: Mark Pether-Longman

Předchozí články z Malty:
Dwejra
Marsascala
Attard
Birkirkara
Ostrov Comino

Článek byl zobrazen 4 852 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko