Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zabbar - maltské město se známým kostelem

V centrální části ostrova Malta se nachází asi 14 tisícové městečko Zabbar, které se proslavilo zejména kostelem Our Lady of Divine Grace, o kterém místní lidé tvrdí, že nebude nikdy dostavěn. S jeho budováním se začalo v roce 1641, ale jeho konečná verze ještě stále nestojí.

Jeho architekti sice tvrdili již v roce 1661, že je kostel hotov, ale místní lidé jej v jeho tehdejší podobě odmítali přijmout. Nebyli se stavbou spokojení a chtěli ji zkrášlit. Místní kněz se proto rozhodl uspořádat veřejnou sbírku na zvelebení kostela. V roce 1738 byl povolán italský architekt Giovanni Bonavia, který začal s jeho přestavbou. Podařilo se mu vytvořit nádhernou a nákladnou fasádu, dostavět dvě zvonice a kryptu. Kostel byl nakonec ještě obložen mramorem a také jeho interiéru byla věnována značná péče. Uvnitř dnes najdete hodnotnou malbu Madonny s děťátkem od malíře Alessia Erardiho.

Kromě tohoto kostela najdete v Zabbaru ještě další památku – triumfální oblouk stojící na silnici z Paoly. Na konci 18. století jej nechal vystavět poslední maltský velmistr Ferdinand von Hompesch. Ze Zabbaru se můžete vydat směrem na východní pobřeží ostrova, například do malebného rybářského přístavu Marsascala. Toto městečko v posledních letech je stále častěji vyhledáváno ostrovany jako místo ke klidnému a pohodovému bydlení, daleko od turistického ruchu.

- jap -

Předchozí články o Maltě:
Maltézská Valletta
Dovolená na Maltě – moře i památky
Maltský ostrov zázraků

Článek byl zobrazen 2 537 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko